Aktualności

Lublin: Odpowie za posiadanie nielegalnego tytoniu.

Data publikacji 06.02.2015

Wczoraj kryminalni z komisariatu w Niemcach zabezpieczyli blisko 20 kg nielegalnej krajanki i liści tytoniu oraz blisko 500 sztuk gotowych papierosów bez akcyzy. Nielegalny towar znajdował się na terenie posesji 43-letniego mieszkańca gminy Niemce. Straty Skarbu Państwa powstałe w skutek działań mężczyzny to około 9 tys. złotych. 43-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

Realizacja sprawy była możliwa dzięki wcześniejszym ustaleniom kryminalnych z komisariatu Policji w Niemcach. Wczoraj uzyskane informacje doprowadziły operacyjnych do jednej z posesji w gminie Niemce. Tam miała znajdować się kontrabanda. Podczas przeszukania posesji w pomieszczeniach piwnicznych policjanci ujawnili klika pudełek z zawartością krajanki i przygotowanych do pocięcia wysuszonych liści tytoniu. Ponadto w przedpokoju w szafie odnaleźli blisko 500 sztuk gotowych papierosów w gilzach. Policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 20 kg nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego powstałe w wyniku działalności 43-letniego mężczyzny to blisko 9 tys. złotych.

43-letni właściciel bezakcyzowych wyrobów trafił na komisariat w Niemcach. Tam usłyszał zarzuty. Za posiadanie takiej ilości nielegalnego towaru grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

KG

Powrót na górę strony