Aktualności

Włodawa: Dzieci wzięły udział w konkursie

Data publikacji 02.02.2015

Konkurs plastyczny " Bezpieczna droga - jestem widoczny'' rozstrzygnięty. Przeszło 20 dzieci przygotowało prace plastyczne dotyczące zasad poruszania się po drodze. Każdy z uczestników otrzymał zawieszki i opaski odblaskowe – wszystko co zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie w ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej w Starym Brusie zakończyli prowadzony od 2 tygodni konkurs plastyczny " Bezpieczna droga - jestem widoczny''. Swoje prace dzieci zgłaszały  do 23 stycznia b.r. Udział w konkursie wzięło 11 dzieci z kl. III i 12 dzieci z klasy IV.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o zasadach poruszania się po drodze oraz przypomnienie o obowiązku posiadania elementów odblaskowych w przypadku poruszania się po zmroku, jak również przedstawiono zagrożenia płynące z braku odblasków.

Przed kilkoma dniami  nastąpiło uroczyste zakończenie konkursu. Inicjator konkursu – asp. Adam Grzywaczewski z Komisariatu Policji w Urszulinie przeprowadził spotkania i pogadanki z dziećmi. Prace biorące udział w konkursie zostały omówione i ocenione.

Trudno było dokonać wyboru najlepszych prac, dlatego też każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe w postaci opasek i zawieszek odblaskowych.

Przypominamy, iż piesi poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek posiadać elementy odblaskowe – za naruszenie tego obowiązku grozi kara grzywny w wysokości nawet 500 zł.

 

B.S.

Powrót na górę strony