Aktualności

Tomaszów Lub.: Nielegalne papierosy w garażu.

Data publikacji 30.01.2015

Prawie 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj tomaszowscy policjanci u jednego z mieszkańców miasta. 55-letni właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Miejscowi policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą, wspierani przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Zamościu zapukali do drzwi mieszkania 55-letniego mężczyzny. W trakcie przeszukania garażu zabezpieczyli niemal 2,5 tysiąca paczek pochodzących z przemytu papierosów. Z wyjaśnień właściciela kontrabandy wynikało, że skupował on papierosy od nieznanych osób i po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku prawie 40 tysięcy złotych.

 Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą wysokiej grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.

J.R.

 

Powrót na górę strony