Aktualności

Łęczna: O bezpieczeństwie podczas ferii.

Data publikacji 29.01.2015

W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas zbliżających się ferii łęczyńscy policjanci spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół w Puchaczowie. Policjanci podczas spotkania omawiali m.in. tematy dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich, profilaktyki uzależnień, praw człowieka, równego traktowania, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dla wszystkich dzieci i młodzieży ferie zimowe są czasem wyczekiwanym, czasem wspaniałego wypoczynku, ciekawych zabaw, wycieczek, spotkań z rówieśnikami. W tym czasie należy zadbać o ich bezpieczeństwo. Dlatego w trosce o bezpieczny wypoczynek łęczyńscy policjanci prowadzą w szkołach spotkania podczas których przypominają zasady bezpiecznych zachowań. Dzisiaj odwiedzili gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Puchaczowie.

Policjanci podczas spotkania omówili tematy dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich w tym pojęcie demoralizacji, czynu karalnego oraz środków wychowawczych i poprawczych, które sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej. Zwrócili też uwagę na przemoc i agresję, z którą mogą się spotkać zarówno w domu, w szkole czy na podwórku. Omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Podkreślano korzyści jak i zagrożenia płynące z użytkowania komputera i Internetu. Zaznaczano, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Funkcjonariuszka przestrzegała młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełnienia czynów zabronionych. Poruszano także tematy dotyczące praw człowieka i równego traktowania.

Podczas spotkania przypomniano gimnazjalistom o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach aby nie stać się sprawcą czy też ofiarą zdarzenia drogowego. Mundurowi wskazywali jak ogromne znaczenie dla widoczności na drodze ma noszenie odblasków i przypominali o obowiązku ich noszenia w sposób widoczny dla kierujących.

MK

Powrót na górę strony