Aktualności

Krasnystaw: Włamał się do sklepu. Kilka godzin później wpadł w ręce policjantów.

Data publikacji 29.01.2015

Za kradzież z włamaniem do sklepu w Rudniku odpowie 19-letni mieszkaniec Krasnegostawu. Młodzieniec wybił szybę w oknie sklepu, skąd skradł alkohol i papierosy. Kilka godzin po zdarzeniu został zatrzymany przez miejscowych policjantów. Dzisiaj włamywacz usłyszy zarzuty. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie o kradzieży  z włamaniem do sklepu spożywczego w Rudniku. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że nad ranem sprawca wybił kamieniem szybę w oknie, a z wnętrza skradł gotówkę, kilka butelek wódki i kilkanaście paczek papierosów. Pokrzywdzona oceniła straty na kwotę 1000 złotych.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni i policjanci z Żółkiewki. Kilka godzin później ustalenia doprowadziły ich do 19-letniego mieszkańca Krasnegostawu. Mężczyzna tej nocy spacerował po okolicy. Po północy, kilka kilometrów przed Rudnikiem, był legitymowany przez miejscowych mundurowych. Otrzymał wtedy mandat za poruszanie się drogą bez odblasków.

Na użytkowanej przez niego w pobliskiej miejscowości posesji funkcjonariusze odnaleźli skradziony towar. 19-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

M.S.

Powrót na górę strony