Aktualności

Lublin: Wywiadowcy zatrzymali sprawcę rozboju.

Data publikacji 27.01.2015

Policyjni wywiadowcy bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju. Do policyjnej celi trafił 30-letni mężczyzna, który napadł i okradł bezdomnego. Pokrzywdzony stracił 35 złotych i torbę z jedzeniem. 30-latek usłyszał zarzuty rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę późnym wieczorem przy ulicy Sapiechy w Lublinie. Do siedzącego przy sklepie bezdomnego podszedł mężczyzna, który chciał pożyczyć pieniądze na alkohol. Gdy pokrzywdzony powiedział, że ma mało pieniędzy i nie może mu pożyczyć, sprawca odepchnął go i siłą zabrał portfel z zawartością 25 złotych oraz reklamówkę z jedzeniem. Po tym wstał i uciekł.

Kilka minut po zdarzeniu pokrzywdzony spotkał patrol policjantów z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie. Opowiedział funkcjonariuszom o całym zdarzeniu i opisał wygląd sprawcy. Policjanci wspólnie z pokrzywdzonym przy ulicy Lubartowskiej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. 30-letni sprawca został zatrzymany. Miał przy sobie torbę z częścią skradzionych rzeczy.

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty rozboju. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.  

KG

Powrót na górę strony