Aktualności

Biała Podl: Pięcioosobowa grupa odpowie za włamania.

Data publikacji 26.01.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Wisznicach ustalili sprawców trzech włamań dokonanych na swoim terenie. Łączne straty spowodowane włamaniami do dwóch sklepów spożywczych i automatów do gier wyniosły blisko 12 tys. zł. Zarzuty usłyszało pięciu młodych mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat. Wszyscy przyznali się do popełnienia włamań i poddali dobrowolnie karze uzgodnionej z prokuratorem.

Do włamań do sklepów spożywczych w Rossoszu i Dubowie doszło w styczniu tego roku. W pierwszym przypadku skradziono artykuły o łącznej wartości 6 400 zł, w drugim sprawcy wynieśli ze sklepu przedmioty o wartości 500 zł. Ponadto zatrzymanym zarzucono włamanie do automatów w Lisznej, gm. Sławatycze, w listopadzie ubiegłego roku, gdzie skradziono 5 tys. zł.

Jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci z Wisznic we włamania zamieszanych było łącznie 5 osób w wieku od 19 do 21 lat, mieszkańców Białej Podlaskiej, gminy Miedzyrzec Podlaski oraz gminy Wisznice. W jednym przypadku przestępstwa dokonali całą grupa, a w dwóch innych w różnych, trzyosobowych konfiguracjach osobowych.

Policjanci odzyskali część papierosów pochodzących z jednego z włamań do sklepu. Tylko jeden z zatrzymanych, 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej był wcześniej notowany przez Policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Wymienionym przedstawiono zarzuty dokonania tych kradzieży, do których się przyznali oraz dobrowolnie poddali się karze.

J.J.

Powrót na górę strony