Aktualności

Łęczna: Wypadek w Turowoli

Data publikacji 24.01.2015

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj około godz. 13.00 w miejscowości Turowola. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi stracił panowanie nad pojazdem i na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka busem pasażerskim marki Mercedes Sprinter. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitali. Pomoc medyczna udzielona została 22 osobom.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 13.00. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał informację, że na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Turowola doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi jadąc od Puchaczowa w kierunku Łęcznej stracił panowanie nad pojazdem i na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam doszło do  zderzenia z nadjeżdżający z naprzeciwka busem pasażerskim marki Mercedes Sprinter. Kierujący audi 19 – letni mieszkaniec gm. Cyców podróżował sam. Z kolei busem podróżowało 21 osób. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia zostali przewiezieni do szpitali w Łęcznej, Lublinie, Włodawie.  Kierujący busem 34 – letni mieszkaniec gm Hańsk był trzeźwy. Od kierującego audi została pobrana krew do badań celem stwierdzenia jego stanu trzeźwości. 19 – latek uprawnienia do kierowania posiadał od niespełna roku. Najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca audi.  Większość poszkodowanych doznała ogólnych potłuczeń i otarć naskórka.

Przed godz. 18:00 ruch został przywrócony.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

M.K.

 

Powrót na górę strony