Aktualności

Kraśnik: Seria włamań na przepustce z więzienia.

Data publikacji 20.01.2015

Policjanci z Annopola zatrzymali sprawcę włamań dokonanych na terenie gminy Annopol. Przestępca działał od grudnia zeszłego roku do połowy stycznia okradając niezamieszkałe obiekty. Przestępstw dokonywał będąc na przepustce z zakładu karnego. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu w lesie, gdzie uciekł na widok policjantów. Do zakładu karnego, w którym już odsiaduje karę za włamania prawie 10 lat pozbawienia wolności powróci z kolejnymi zarzutami.

Od połowy grudnia na terenie gminy Annopol dochodziło do włamań do niezamieszkałych obiektów i domów. Sprawca wchodził do altanek, domków letniskowych, niezamieszkałych domów, skąd zabierał różne przedmioty. Między innymi łupem włamywacza padł sprzęt wędkarski, alkohol, narzędzia, odzież, żywność, pieniądze oraz inne drobne artykuły.

Jak się okazało przestępstw dokonywał 38 letni mieszkaniec Annopola przebywający na przepustce z zakładu karnego. Mężczyzna był w trakcie przerwy w odbywaniu kary prawie 10 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze włamania. Do zatrzymania przyczyniły się informacje operacyjne zebrane przez annopolskich policjantów oraz informacja z zakładu karnego o niepowrocie z przepustki.

W momencie zatrzymania przestępca na widok policjantów zbiegł do lasu, został schwytany po ponad kilometrowym pościgu. W trakcie składania zeznań przyznał się do dokonania 6 włamań, 1 kradzieży oraz 1 uszkodzenia mienia. Swoim działaniem spowodował straty w kwocie 4000 zł. Już zostały postawione mu zarzuty, które jego pobyt w więzieniu mogą przedłużyć o kolejne kilka lat.

JM

Powrót na górę strony