Aktualności

Łęczna: Wpadł na gorącym uczynku niszczenia mienia.

Data publikacji 20.01.2015

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 28 – letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna zniszczył szlaban wjazdowy oraz dwa przęsła ogrodzenia należące do łęczyńskiego klubu sportowego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 7 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 28 – latek działał w warunkach recydywy naraził się tym samym na surowszą karę.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 18. 00. Łęczyńscy policjanci patrolujący teren Łęcznej otrzymali informację, że na jednej z ulic ktoś niszczy szlaban i ogrodzenie należącego do klubu sportowego.

Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę tych zniszczeń. Okazał się nim 28 – letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pokrzywdzony wartość powstałych zniszczeń oszacował na kwotę 7 tys. zł.

Wczoraj 28 – latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jednakże z uwagi na fakt, że 28 – latek działał w warunkach recydywy naraził się tym samym na surowszą karę.

MK

Powrót na górę strony