Aktualności

Włodawa: Nietrzeźwy i bez odblasków pod kołami rovera

Data publikacji 15.01.2015

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego w Kołaczach. Kierujący osobowym roverem na drodze krajowej nr 82 potrącił pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak sie okazało, pieszy znajdował się w stanie nietrzeźwości i poruszał się drogą bez żadnych elementów odblaskowych.

\Wczoraj po godz.19 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego na drodze krajowej nr 82 relacji Włodawa - Lublin. Skierowani na miejsce policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy 24- latkowi z gm. Stary Brus. Mężczyznę przewieziono do włodawskiego szpitala.

Jak ustalono  na miejscu zdarzenia – 68- latek z gm. Włodawa kierując osobowym roverem jadąc w kierunku Włodawy na prostym odcinku drogi potrącił pieszego znajdującego się na jego pasie ruchu. Mężczyzna ubrany był w ciemną odzież i nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Pasażerka rovera oświadczyła, że był on całkowicie niewidoczny, a oni zobaczyli go w ostatniej chwili - zbyt późno by uniknąć potrącenia.

Kierujący pojazdem był trzeźwy, z kolei pieszy miał przeszło dwa promile alkoholu w organizmie. W wyniku wypadku 24-latek doznał obrażeń ciała. Okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – zachowanie pojazdu w warunkach zimowych lub też na mokrej nawierzchni jest znacznie utrudnione, zaś piesi bez elementów odblaskowych są całkowicie niewidoczni dla kierujących.  Przypominamy, iż piesi poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek posiadać elementy odblaskowe – za naruszenie tego obowiązku grozi kara grzywny w wysokości nawet 500 zł.

B.Sz.

Powrót na górę strony