Aktualności

Łęczna: Zatrzymani sprawcy podpaleń.

Data publikacji 13.01.2015

Łęczyńscy kryminalni ustalili sprawców sześciu podpaleń do terenie gm. Cyców. Okazali się nimi mieszkańcy gm. Cyców w wieku 16 – 21 lat. Młodzi mężczyźni działając w różnych konfiguracjach osobowych dokonywali podpaleń bel słomy i siana składowanych m.in. w stodole i tzw. starym młynie na terenie gm. Cyców. Swoim przestępczym procederem spowodowali straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak zapowiadają policjanci sprawa jest rozwojowa.

      Od 2012 roku do stycznia br. na terenie gm. Cyców doszło do kilku podpaleń bel słomy i siana. Kryminalni na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonych sprawach informacje. Na podstawie swoich ustaleń wytypowali sprawców. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy gm. Cyców – dwóch 19 – latków, 21 – latek, a także 16 latek.

      Jak ustalili policjanci młodzi mężczyźni działając w różnych konfiguracjach osobowych dokonywali podpaleń. Do chwili obecnej policjanci udowodnili im popełnienie sześciu takich czynów. Spaleniu uległy m.in. sterty, bele słomy, siana które składowane były na terenie gospodarstw, a także m.in. w opuszczonych budynkach, stodole, tzw. starym młynie.

      Młodzi mężczyźni swoim przestępczym procederem spowodowali straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pokrzywdzeni w dalszym ciągu szacują wartość powstałych zniszczeń.

     Wczoraj 19 – latek i 21 – latek usłyszeli zarzuty. Dzisiaj zarzuty zostaną przedstawione ich 19 – letniemu kompanowi.

     Zgodnie z obowiązującym prawem dorosłym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletni zaś odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Jak zapowiadają kryminalni sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają czy mężczyźni mogli brać udział w innych podobnych zdarzeniach.

M.K.

Powrót na górę strony