Aktualności

Łuków: Nielegalne wyroby tytoniowe w domu 46-latka.

Data publikacji 09.01.2015

870 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w czwartek łukowscy policjanci. Taką ilość kontrabandy przechowywał w swoim domu mieszkaniec gminy Stanin. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby 14 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

W czwartek w godzinach popołudniowych łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, realizując własne ustalenia udali się do jednego z domów w gminie Stanin. Mieli podejrzenia, że w domu 46-latka przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podejrzenia okazały się uzasadnione. W trakcie przeszukania domu policjanci ujawnili 870 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło 14 tys. zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony, a od mężczyzny na poczet kary zajęto 2000 zł. Posiadanie i przechowywanie takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy jest naruszeniem przepisów karno - skarbowych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

MJ.

Powrót na górę strony