Aktualności

Ryki: W wigilijny wieczór trafił do aresztu.

Data publikacji 28.12.2014

Policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca gm. Nowodwór. Mężczyzna znęcał się psychicznie nad żoną oraz matką. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowany na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 W wigilię dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowodwór. Na miejsce udali się policjanci. Okazało się, że 54 –latek groził pozbawieniem życia swojej żonie oraz matce.  Jak ustalono mężczyzna znęcał się psychicznie nad domownikami. Wyzywał ich słowami wulgarnymi, poniżał, groził pozbawieniem życia oraz zakłócał spokój i spoczynek nocny.

54-latek trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną. Wczoraj Sąd Rejonowy w Puławach Wydział Karny z siedzibą w Rykach zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy. Wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony