Aktualności

Puławy: Tragiczny wypadek w Parchatce.

Data publikacji 24.12.2014

Wczoraj wieczorem w Parchatce doszło do wypadku drogowego w którym zginęło trzech młodych mężczyzn. Dwóch pozostałych walczy w szpitalach o życie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi jadąc w kierunku Kazimierza Dolnego wyprzedzał na łuku drogi ciąg pojazdów. Niestety kilka metrów za łukiem stracił panowanie nad pojazdem w konsekwencji czego zderzył się czołowo z busem. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek oraz dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

       Wczoraj po godzinie 20:00 w czasie wzmożonego ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej w-824 w miejscowości Parchatka doszło do tragicznego wypadku.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi jadąc w kierunku Kazimierza Dolnego wyprzedzał na łuku drogi ciąg pojazdów. Niestety kilka metrów za łukiem stracił panowanie nad pojazdem w konsekwencji czego zderzył się czołowo z busem. Na miejscu zginęło dwóch mężczyzn, trzeci zmarł w trakcie transportu do szpitala. Dwóch pozostałych walczy o życie w puławskim i lubelskim szpitalu. Kierujący audi oraz czterech pasażerów to mieszkańcy powiatu opolskiego w wieku od 20 do 26 lat. Kierujący busem pozostał w szpitalu na obserwacji.  Droga w trakcie czynności policji i prokuratora była zamknięta. Policjanci wyznaczyli objazdy.

        Po raz kolejny apelujemy o rozsądek oraz dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Brak opadów śniegu i oblodzenia nawierzchni drogi nie oznacza, że warunki drogowe są dobre. Mokre ulice i szybko zapadający zmrok powodują, że nasza uwaga i czujność za kierownicą powinna być wzmożona.   

 

MK

Powrót na górę strony