Aktualności

Łęczna: „Trzeźwy poranek” - wpadł kierujący autobusem.

Data publikacji 22.12.2014

Dzisiaj na drogach powiatu łęczyńskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek”. Celem akcji jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Skontrolowano kilkudziesięciu kierujących. Niestety jeden z kierujących autobusem przewożący pasażerów zdecydował się na podróż na podwójnym gazie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a w dalszą podróż pasażerów zabrał trzeźwy kierowca.

Dzisiaj rano w ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci z łęczyńskiej komendy przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących. Podczas trwających działań mundurowi skontrolowali kilkudziesięciu kierujących pojazdami. Policjanci ujawnili jednego kierującego, który niestety po alkoholu wsiadł za kierownicę autobusu.

W miejscowości Stara Wieś gm. Puchaczów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autobusem marki Autosan. Za kierownicą siedział 54 – letni mieszkaniec Lublina. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie. W autobusie relacji Bogdanka – Lublin znajdowało się kilka pasażerek, które dotarły do celu bezpiecznie ale z innym trzeźwym kierowcą. Wkrótce nieodpowiedzialny 54 - latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny.

 

M.K.

Powrót na górę strony