Aktualności

Łęczna: Pijany kierowca spowodował dwie kolizje, a swoją podróż zakończył w rowie.

Data publikacji 22.12.2014

Ponad 3,20 promila alkoholu w organizmie miał ujęty przez obywateli i przekazany w ręce policjantów 34 – letni mieszkaniec gm. Cyców. Mężczyzna w miejscowości Głębokie kierując autem najpierw uderzył w Forda Focusa, poźniej w kierującego Audi po czym uciekając wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Wkrótce zgromadzona dokumentacja w tej sprawie zostanie przekazana do sądu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o rozwagę.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 17.00. Łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani, że w miejscowości Głębokie gm. Cyców doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego, który spowodował dwie kolizje drogowe. Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Jak się okazało 34 – letni mieszkaniec gm. Cyców kierujący pojazdem marki VW Sharan uderzył w jadący z naprzeciwka samochód marki Ford , uszkadzając lewy tył tego auta, a następnie odjechał. Kierujący fordem 40 – letni mieszkaniec Lublina ruszył za nim. Po przejechaniu około kilometra kierujący sharanem doprowadził do kolejnej kolizji. Zjechał na lewy pas wprost pod jadące audi po czym uderzył w prawy tylny bok pojazdu, którym kierował 34 – letni mieszkaniec gm. Chełm. Mężczyzna i tym razem nie powstrzymał się od dalszej podróży. Po przejechaniu ponad kilometra swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie, gdzie został ujęty przez pokrzywdzonych kierujących, a następnie został przekazany w ręce policjantów.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego VW Sharanem. Mężczyzna miał ponad 3,20 promila alkoholu w organizmie. Podróżował również  z  nietrzeźwą  pasażerką. Jak ustalili stróże prawa nie posiadał uprawnień do kierowania. Pozostali uczestnicy zdarzeń trzeźwi.

Policjanci apelują o rozsądek, ostrożność na drogach i trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy kierowanie pojazdami to odpowiedzialność nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy gdy widzimy, że nietrzeźwy chce wsiąść za kierownicę auta, dzięki temu możemy zapobiec wielu tragediom na drodze.

M.K.

Powrót na górę strony