Aktualności

Łęczna: Pijana kierująca przejechała przez rondo uszkadzając znaki

Data publikacji 22.12.2014

W nocy z soboty na niedzielę w Łęcznej 36 – letnia mieszkanka Lublina, wracając od znajomych przejechała autem przez wysepkę ronda. Uszkodziła znaki drogowe i swój pojazd. Miała w organizmie blisko 1,30 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę około godziny 1.30. Dyżurny łęczyńskich policjantów został powiadomiony, że na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z ulicą Krasnostawską kierująca pojazdem przejechała przez wysepkę ronda.

Na miejscu policjanci zauważyli uszkodzony pojazd marki Ford Fiesta znajdujący się na wysepce i stojącą nieopodal kobietę. Uszkodzeniu uległy również znaki drogowe.  Policjanci wyczuli od kierującej woń alkoholu. Jak się okazało 36 – letnia mieszkanka Lublina miała blisko 1,30 promila. W takim stanie postanowiła wracać do domu od swoich znajomych. Funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

M.K

Powrót na górę strony