Aktualności

Ryki: Odpowie za kradzieże z włamaniem.

Data publikacji 20.12.2014

Ryccy kryminalni ustalili i zatrzymali 39-latka, który dokonywał szeregu kradzieży z włamaniem na terenie miasta. Jego łupem padały elektronarzędzia oraz przedmioty codziennego użytku. Sprawca już został tymczasowo aresztowany. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

      Do zdarzeń doszło w okresie od września do grudnia br. na terenie gminy Ryki. Sprawca dostał się do budynków gospodarczych. Metoda była prosta, wybijał szyby lub wyłamywał drzwi. Jego łupem padły przedmioty codziennego użytku oraz elektronarzędzia takie jak piła spalinowa, kosa spalinowa a nawet przedłużacz.

     Ryccy kryminalni ustalili sprawcę, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazał się nim 39-latek z gm. Ryki, który w przeszłości karany był za podobne przestępstwa. Odzyskano cześć skradzionych przedmiotów, które powróciły do właścicieli.

      Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wczoraj na wniosek policjantów Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

J.W.

Powrót na górę strony