Aktualności

Biała Podl.: To nie były śmieci

Data publikacji 16.12.2014

Blisko 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Kontrabandę ujawnili podczas kontroli miejsc nielegalnego wywozu śmieci funkcjonariusze bialskiej Straży Miejskiej. W jednym z takich miejsc zauważyli załadowanego nielegalnym towarem seata.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci otrzymali od Straży Miejskiej informację, z której wynikało, że na ul. Celników Polskich w Białej Podlaskiej mundurowi kontrolują samochód wypchany workami. Auto stało w miejscu, gdzie znajdowało się dzikie wysypisko, jednak jak się okazało w workach nie było śmieci.

Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli blisko 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przewieziony do komendy Policji 31-letni mieszkaniec gm. Mordy usłyszał zarzuty przestępstwa akcyzowego. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego to 45 tys. zł. Na poczet grożącej kary mundurowi zabezpieczyli od mężczyzny  pieniądze w kwocie ponad 3 tys.zł. 31-latek był już notowany przez bialską Policję za przestępstwo skarbowe.

Obok seata z kontrabandą stał również drugi samochód na białoruskich tablicach rejestracyjnych. W nim również znaleziono niewielką ilość papierosów bez znaków akcyzy. W tym przypadku zdarzenie zakwalifikowano jako wykroczenie i właściciela nielegalnych wyrobów  przekazano funkcjonariuszom Służby Celnej.

J.J.

 

 

Powrót na górę strony