Aktualności

Łuków: Nielegalne wyroby tytoniowe w domu 40-latka.

Data publikacji 16.12.2014

1140 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w poniedziałek łukowscy policjanci. Taką ilość kontrabandy przechowywał w swoim domu mieszkaniec Łukowa. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby 17500 zł. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, realizując własne ustalenia udali się do jednego z domów w Łukowie. Mieli podejrzenia, że w mieszkaniu użytkowanym przez 40 letniego łukowianina przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podejrzenia okazały się uzasadnione. W trakcie przeszukania domu policjanci ujawnili 1140 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło 17500 zł.

Mężczyzna został zatrzymany, a nielegalny towar zabezpieczony. Posiadanie i przechowywanie takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy jest naruszeniem przepisów karno - skarbowych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

MJ.

Powrót na górę strony