Aktualności

Ryki: Nowodwór „świeci" przykładem.

Data publikacji 16.12.2014

Policjanci ryckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odwiedzili uczniów szkół i przedszkola na terenie gminy Nowodwór. Funkcjonariusze poruszyli temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz używania elementów odblaskowych.

Ryccy policjanci kontynuując cykl spotkań, których celem jest bezpieczeństwo najmłodszych oraz propagowanie zasad bezpiecznych zachowań odwiedzili uczniów z terenu gminy Nowodwór. W trakcie prelekcji funkcjonariusze uświadamiali najmłodszych ze szkół z Niedźwiedziu, Jakubówce, Grabowie Szlacheckim oraz wychowankom przedszkola w Trzciankach zagrożenia, jakie mogą spotkać ich na drodze, szczególnie teraz przy wcześnie zapadającym zmroku.

Policjanci przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Dzieci z entuzjazmem przyjęły gości i chętnie odpowiadały na wszystkie pytania.

Na zakończenie spotkań dzieciaki otrzymały elementy odblaskowe, które zostały pozyskane dzięki  współpracy oraz  hojności wójta gminy Nowodwór. Obiecały także policjantom, że będą je nosić.

Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów działania Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Mundurowi liczą na to, że ich rady na długo pozostaną w pamięci najmłodszych

J.W.

Powrót na górę strony