Aktualności

Ryki: „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”.

Data publikacji 12.12.2014

Policjanci ryckiej komendy wykorzystują każdą okazję aby propagować bezpieczne zachowania na drodze oraz używanie elementów odblaskowych. Na terenie Zespołu Szkół w Nowodworze odbył się konkurs profilaktyczno – edukacyjny „ Jestem Widoczny – Jestem Bezpieczny”. W konkursie udział brali uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Nowodwór.

Dzisiaj w Zespole Szkół w Nowodworze odbył się Konkurs Profilaktyczno – Edukacyjny „Jestem Widoczny – Jestem Bezpieczny” organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Rykach oraz Urząd Gminy w Nowodworze. Ma on na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, podniesienie świadomości na temat zagrożeń z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w drodze do szkoły, czy domu oraz rozwijanie prawidłowych postaw umożliwiających unikanie i pokonywanie niebezpieczeństw. W działaniach promujących zdrowy tryb życia nie mogło zabraknąć ryckich policjantów, którzy zasiedli w jury.

Młodzież oceniana była na podstawie wykonanych indywidualnie plakatów dotyczących promowania noszenia elementów odblaskowych oraz prezentacja bezpiecznego hasła Ważnym elementem były także przedstawienia o tematyce antynikotynowej. Policjanci wraz z przedstawicielami gminy Nowodwór oceniali prace oraz występy.

Na zakończenie policjanci wraz z Wójtem Gminy Nowodwór Ryszardem Piotrowskim wręczyli uczestnikom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Policjanci wręczyli także elementy odblaskowe uczniom klas I-III Zespołu Szkół w Nowodworze.

KG

Powrót na górę strony