Aktualności

Łęczna: Niecodzienni goście w łęczyńskiej komendzie.

Data publikacji 11.12.2014

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 odwiedzili policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska jak pracują funkcjonariusze. Dużą frajdę sprawiło im zwiedzanie strzelnicy, siłowni i pokaz radiowozu. Spotkanie było doskonałą okazją aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci wręczyli przybyłym gościom odblaski i apelowali o ich noszenie.

Wczoraj poza policjantami w łęczyńskiej komendzie można było spotkać uśmiechnięte buzie uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej. Podczas tej niecodziennej wizyty dzieci miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Po wejściu do budynku dzieci przyjrzały się pracy oficera dyżurnego na stanowisku kierowania. Duże zainteresowanie u zwiedzających wzbudziło wyposażenie tego pomieszczenia. Ponadto podczas zwiedzania budynku komendy zwiedziły m.in. policyjną strzelnicę i siłownię.

Duża popularnością cieszył się policyjny radiowóz.  Funkcjonariusze zwracali uwagę na jego wyposażenie świadczące o tym, że jest to pojazd uprzywilejowany. Każde dziecko chciało usiąść w jego wnętrzu i przez chwilę wczuć się w rolę policjanta

Tego typu wizyty są dla stróżów prawa nie tylko okazją do zaprezentowania swojej pracy. Ich celem jest również edukacja najmłodszych. Funkcjonariusze za każdym razem przypominają zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci przybyłym gościom wręczyli elementy odblaskowe i apelowali o ich noszenie.

MK

Powrót na górę strony