Aktualności

Biała Podl.: Bez uprawnień i z kontrabandą

Data publikacji 11.12.2014

Ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów znaleźli policjanci ruchu drogowego w kontrolowanym mercedesie. Kontrabandę przewoził 53-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty przestępstwa skarbowego, ale już wczoraj odpowiedział za wykroczenie. W trakcie kontroli okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania, które utracił w ubiegłym roku za przekroczenie limitu punktów karnych.

Do kontroli osobowego mercedesa doszło na ul. Francuskiej w Białej Podlaskiej. Samochodem kierował 53-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że kierowca przewozi łącznie ponad 2,5 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przy wprowadzeniu do obrotu takiej ilości papierosów uszczuplenie podatku akcyzowego Skarbu Państwa wyniosłoby blisko 40 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą z nim wykonywane czynności procesowe. Zatrzymany był już kilkukrotnie notowany przez Policję za przestępstwa akcyzowe.

W trackie czynności policjanci ustalili ponadto, że 53-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu cofnięte za przekroczenie limitu punktów, w związku z czym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

J.J.

Powrót na górę strony