Aktualności

Opole Lub.: Uczestniczki "Bezpiecznej Kobiety" zgłębiają tajniki samoobrony.

Data publikacji 11.12.2014

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łaziskach odbyły się zajęcia z samoobrony organizowane przez policjantów opolskiej komendy w ramach akcji: „Bezpieczna Kobieta”. Pod okiem doświadczonego trenera Panie poznawały techniki samoobrony i chwyty obezwładniające oraz usłyszały porady dotyczące sposobów zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Podczas wczorajszego spotkania, pod okiem doświadczonego trenera uczestniczki poznały techniki uderzeń, chwyty obezwładniające oraz usłyszały rady, jak i gdzie uderzyć napastnika, aby skutecznie się przed nim obronić. Zajęcia poprowadził wicemistrz Polski i Austrii w Karate Kyokushin, instruktor taktyki i techniki interwencji policyjnych. Po zakończeniu spotkania, uczestniczki  zgodnie stwierdziły, że umiejętność samoobrony stwarza każdej kobiecie komfort psychiczny oraz wyrażały nadzieję, że zorganizowana akcja będzie miała dalszy ciąg w postaci kolejnych edycji.

Zorganizowane przez opolską Policję przedsięwzięcie: „Bezpieczna kobieta” ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, kształtowania świadomości prawnej  wśród kobiet oraz poprawienia ich sprawności fizycznej i umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Aktywna postawa oraz olbrzymie zaangażowanie pań wspaniale rokują na efekty zorganizowanej przez opolskich policjantów akcji.

R.F.

Powrót na górę strony