Aktualności

Tomaszów Lub.: Nowa maskotka w służbie tomaszowskiej Policji.

Data publikacji 10.12.2014

Od wczoraj oficjalną symboliczną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lub. pełni Gryf – maskotka miejscowych policjantów. Postać gryfa powstała w oparciu o pracę plastyczną wyłonioną w konkursie na projekt policyjnej maskotki, ogłoszonym we wrześniu przez Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lub. oraz Starostę Tomaszowskiego.

Stworzenie policyjnej maskotki było wspólną ideą Komendanta miejscowej Policji i Starosty Tomaszowskiego. Dlatego też jednym z warunków regulaminowych konkursu było opracowanie projektu maskotki, która poza policyjnym mundurem, miała nawiązywać do cech powiatu, a właśnie gryf jest główną postacią herbu powiatu tomaszowskiego.

Maskotka została zaprojektowana i wykonana na podstawie pracy zwyciężczyni konkursu - Julii Idzik. Podczas wczorajszej oficjalnej prezentacji maskotki wręczono nagrodę,        a także pamiątkowe dyplomy i mikołajkowe słodkie paczki dla trójki dzieci z poszczególnych grup wiekowych, biorących udział w konkursie. Policyjny Gryf będzie od teraz pełnił służbę na okolicznościowych imprezach i spotkaniach z najmłodszymi.

J.R. 

Powrót na górę strony