Aktualności

Łęczna: Spotkanie w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Janowicy.

Data publikacji 10.12.2014

Łęczyńscy policjanci odwiedzili podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy. Jest to placówka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej. W spotkaniu udział wzięło ponad 30 osób. Głównym celem spotkania było przekazanie zasad bezpiecznych zachowań na drodze. Ponadto funkcjonariusze poruszali tematy dotyczące oszustw, a także rozmawiali na tematy bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego i sposobach unikania zagrożeń. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

Wczoraj łęczyńscy policjanci spotkali się z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy. Placówka ta powstała dzięki aktywności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej. Na funkcjonariuszy czekała ponad 30 osobowa grupa podopiecznych. Celem zorganizowanego spotkania było przede wszystkim omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Policjanci  przypominali o nowelizacji Ustawy Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie 31 sierpnia 2014 roku i  wprowadziła obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych – niezależnie od wieku - poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Podczas spotkania omówiono wybrane zagadnienia kampanii ,,Kieruj się rozsądkiem”. Ponadto mundurowi przybliżyli uczestnikom warsztatów zasady dbania o własne bezpieczeństwo w domu, w placówce.

Część spotkania policjanci poświęcili problematyce różnorodnych oszustw w tym metodzie ,,na wnuczka”, podawania się za przedstawicieli administracji, poczty, firm ubezpieczeniowych itd. Funkcjonariusze przybliżyli sposoby i metody działania oszustów oraz wytłumaczyli co zrobić aby nie paść ich ofiarą.

Na zakończenie pogadanki mundurowi wręczyli uczestnikom spotkania  elementy odblaskowe  i apelowali o ich noszenie. Odblaski zostały przekazane przez Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

Jak twierdzą policjanci tego typu spotkania pomagają spojrzeć na kwestię bezpieczeństwa z perspektywy osób niepełnosprawnych, a to pozwala lepiej poznać ich potrzeby i oczekiwania.

M.K.

Powrót na górę strony