Aktualności

Ryki: Usiłowali ukraść samochód.

Data publikacji 10.12.2014

Policjanci z Ryk zatrzymali trzech mieszkańców powiatu puławskiego, którzy odpowiadać będą za usiłowanie kradzieży samochodu osobowego. Jeden z zatrzymanych 18-latek posiadał także narkotyki. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło minionej niedzieli kilka minut po godzinie 5.00. Dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony, że na stacji paliw w miejscowości Ułęż kilku mężczyzn usiłowało ukraść samochód osobowy m-ki Renault. Zaraz po tej informacji na miejsce wysłani zostali policjanci. Okazało się, że sprawcy uszkodzili kolumnę kierowniczą renaulta lecz nie zdążyli uruchomić pojazdu. Jeden ze sprawców został ujęty na miejscu przez świadków a pozostałych dwóch uciekło. Zatrzymanym okazał się 18-latek, mieszkaniec powiatu puławskiego.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy,  miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zajęli się poszukiwaniem pozostałych sprawców. W wyniku intensywnych czynności ustalili, że są nimi dwaj mieszkańcy powiatu puławskiego w wieku 18 i 22 lat. Kilka godzin później także oni zostali zatrzymani.

Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu. Przyznali się i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Ponadto jeden z 18-latków posiadał także blisko 5 gramów marihuany. Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież zagrożona jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony