Aktualności

Ryki: Policjanci szkolili kierowców Ochotniczej Straży Pożarnej z doskonalenia techniki jazdy.

Data publikacji 09.12.2014

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego ryckiej komendy przy współudziale Urzędu Gminy w Kłoczewie zorganizowali szkolenie z doskonalenia techniki jazdy dla kierowców Ochotniczych Straży Pożarnych z teren gminy Kłoczew. Odbyło się ono na profesjonalnych obiekcie oraz przy udziale licencjonowanych instruktorów.

Na profesjonalnym obiekcie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Ułężu odbyło się szkolenie dla kierowców Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Kłoczew. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Referat Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach, który wspomagany był przez Urząd Gminy w Kłoczewie. W szkoleniu oprócz policjantów ryckiej komendy udział wzięli także licencjonowani instruktorzy doskonalenia techniki jazdy z WORD w Siedlcach.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej, przeprowadzonej przez ryckich funkcjonariuszy, omówione zostały zasady poruszania się pojazdem uprzywilejowanym, obsługa techniczna pojazdów, a także miejsca niebezpieczne na drogach powiatu ryckiego. W części praktycznej prowadzonej pod nadzorem instruktorów uczestnicy ćwiczyli na płycie poślizgowej właściwe reakcje towarzyszące kierowcy pojazdu uprzywilejowanego w nietypowych i niebezpiecznych sytuacjach, jakie można spotkać zimą na drodze podczas działań ratowniczych.

Dzięki temu szkoleniu kierowcy pojazdów uprzywilejowanych z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Kłoczew posiadając odpowiednią wiedzę i umiejętności poczują się pewniej, a przede wszystkim bezpieczniej za kierownicą. Poruszanie się, przemieszczanie pojazdem specjalnym o dużych gabarytach przy odpowiednich umiejętnościach pozwoli na czas dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.
 

J.W.

Powrót na górę strony