Aktualności

Kraśnik: Spowodował wypadek i uciekł, był nietrzeźwy.

Data publikacji 07.12.2014

Policjanci z Kraśnika zatrzymali sprawcę wczorajszego wypadku w Rzeczycy Ziemiańskiej. Kierujący oplem astrą potrącił pieszego i zbiegł z miejsca zdarzenia. Młody mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie1,5 promila alkoholu. Ofiara potrącenia w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. 23-latkowi może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ok. godz. 21.30 w miejscowości Rzeczyca Ziemiańska gm. Trzydnik Duży doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Według świadków kierowca opla po potrąceniu zatrzymał się, zobaczył co się stało i odjechał nie udzielając pomocy ofierze wypadku. Do czasu przyjazdu karetki 36 letni ranny mężczyzna był reanimowany przez mieszkającą w pobliżu miejsca zdarzenia  lekarkę. W stanie bardzo ciężkim trafił do kraśnickiego szpitala.

Policjanci na podstawie zeznań świadków ustalili sprawcę i miejsce jego pobytu. Na miejscu zdarzenia zostały zabezpieczone dowody w postaci oberwanego lusterka, rozbitego szkła kierunkowskazu.  Odnaleziony we wskazanym miejscu pojazd posiadał ślady zdarzenia pasujące do zabezpieczonych przez policyjnego technika dowodów. Kierowca pojazdu został zatrzymany. Okazał się nim 23 letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Trzydnik Duży. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie ma prawie półtora promila alkoholu.

Nietrzeźwy sprawca wypadku został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia zatrzymanemu młodemu człowiekowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

MJ

Powrót na górę strony