Aktualności

Tomaszów Lub.: Policjanci przygotowali "Paczkę marzeń".

Data publikacji 06.12.2014

Wczoraj w Starostwie Powiatowym naszego miasta zostały rozdane „Paczki marzeń”. Akcję, do której przyłączyli się policjanci i pracownicy cywilni naszej komendy, pod hasłem „Paczka marzeń” zorganizował Zarząd Rejonowy PCK w Tomaszowie Lub. Celem inicjatywy było wsparcie rodzin z mniejszymi szansami, a w szczególności dzieci, spełnienie ich marzeń, a także podkreślenie dnia, w którym dziecko powinno być szczęśliwe i nie czuć się zapomniane.

Każde dziecko wytypowane przez Klub Wiewiórka wraz z gronem nauczycielskim w szkołach podstawowych naszego powiatu, miało napisać list do Św. Mikołaja. Następnie ten list trafiał do chętnych zakładów pracy i szkół średnich, które to instytucje dokonywały zakupu wszystkich rzeczy które były zapisane w liście. Nasza komenda dostała list Nikoli, która w swoim liście prosiła Mikołaja między inny o książki, czapkę i szalik, buty zimowe, ubrania sportowe, piórnik i słodycze. Uśmiech na buzi Nikoli był najlepszym podziękowaniem za spełnienie jej marzenia.

Jednocześnie chcielibyśmy  podziękować wszystkim darczyńcom za wsparcie i udział w akcji Zarządu Rejonowego PCK w Tomaszowie Lubelskim. Przypominamy, akcja została zainicjowana w 2013 roku przez uczniów wraz z ich opiekunem Panią Dorotą Stawarską z ZS nr 1.

JR

Powrót na górę strony