Aktualności

Ryki: Odpowie za napad

Data publikacji 02.12.2014

Za rozbój odpowie 19-letni mieszkaniec Dęblina. Mężczyzna wszedł do sklepu i zażądał wydania pieniędzy. W ręce trzymał rozbitą butelkę. Z szuflady dokonał kradzieży pieniędzy i uciekł. Dzięki szybkiej reakcji policjantów złodziej został zatrzymany. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Został mu przedstawiony zarzut. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Dęblinie. Około godziny 19.00 do sklepu na osiedlu 15 Pułku Piechoty Wilków wszedł młody mężczyzna. W ręce trzymał rozbitą butelkę tzw. tulipana. Zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy.  Mężczyzna z szuflady biurka skradł  pieniądze i uciekł. Jego łupem padło niewiele ponad 100 złotych.

Po ucieczce napastnika pracownica powiadomiła funkcjonariuszy. Policjanci już kilkanaście minut później ustalili personalia sprawcy. Okazał się nim 19-latek z Dęblina. Mężczyzna w przeszłości był już karany za kradzieże.  Sprawca został zatrzymany . Trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został mu przedstawiony zarzut , do którego przyznał się.

Zgodnie z kodeksem karnym  rozbój zagrożony jest karą  do 15 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony