Aktualności

Tomaszów Lub.: Zarzuty dla włamywaczy.

Data publikacji 01.12.2014

Dozór kuratora zastosowała w niedzielę tomaszowska Prokuratura Rejonowa, wobec trzech zatrzymanych mieszkańców gminy Lubyczy Królewskiej. Mężczyźni w okresie od 28 listopada do 29 listopada dokonali włamania a następnie kradzieży sprzętu rolniczego w Lubyczy Królewskiej. Zatrzymani 18 letni, 29 letni i 28 letni, mieszkańcy gminy Lubycza Królewska w niedzielę usłyszeli zarzuty, współudziału w przestępstwie. Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło  w okresie od 28 listopada do 29 listopada w Lubyczy Królewskiej. Sprawcy po uprzednim wyłamaniu kłódki weszli do budynku gospodarczego, skąd zabrali sprzęt rolniczy o wartości 1000 zł. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy po śladach jadącego ciągnika, zostawionych na śniegu, dotarli do opuszczonego gospodarstwa na terenie, którego znajdowała się część skradzionych rzeczy, sprawcy zostali zatrzymani. W trakcie dalszych działań policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu. Mężczyźni przyznali się do popełnienia czynu.

Prokurator Rejonowy zastosował wobec zatrzymanych dozór kuratora. Zatrzymani wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze  grzywny, obowiązkowi naprawienia szkody oraz od 1 rok do 1 roku i 6 miesięcy  pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary  na okres 3 i 4 lat.

JR

Powrót na górę strony