Aktualności

Łęczna: Wypadek drogowy w Ciechankach

Data publikacji 28.11.2014

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj po godz. 16.00 w miejscowości Ciechanki gm. Puchaczów. 68 – letnia rowerzystka wyprzedzając ciągnik rolniczy zjechała na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Renault Megane. Kobieta z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do łęczyńskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Wczoraj po godz. 16.00 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał informację, że w miejscowości Ciechanki gm. Puchaczów doszło do wypadku drogowego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w terenie niezabudowanym w miejscu nieoświetlonym 68 – letnia rowerzystka, mieszkanka gm. Puchaczów podczas wyprzedzania kierującego ciągnikiem rolniczym, który wykonywał prace przy czyszczeniu pasa drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka pojazdem marki Renaul Megane kierowanym przez 59 – letniego mieszkańca Świdnika. W wyniku tego zdarzenia rowerzystka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Łęcznej. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników tego zdarzenia. Wszyscy byli trzeźwi.

Jak się okazało rower nie był wyposażony w wymagane oświetlenie, kobieta posiadała na sobie kamizelkę odblaskową.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drogach. Przypominamy, rower powinien być wyposażony z przodu – co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;

MK

Powrót na górę strony