Aktualności

Opole Lub.: Dzieci w opolskiej komendzie

Data publikacji 28.11.2014

Grupę 30 uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Niezdowie gościł w swoim gabinecie komendant opolskiej jednostki - mł. insp. Krzysztof Oszust. Młodzi goście dostali od komendanta słodki poczęstunek i przez chwilę mogli pokierować jednostką z fotela szefa opolskich funkcjonariuszy.

W trakcie  spotkania,  oprócz wizyty w gabinecie komendanta, dzieci   mogły zapoznać się z pracą opolskich policjantów. Zobaczyły, na czym polega służba na stanowisku kierowania  oraz sprawdziły, jak działa urządzenie do badania stanu trzeźwości. Przedszkolaki  ponadto zwiedziły pokój technika kryminalistyki, gdzie z chęcią podały się daktyloskopii.  Młodzi goście obejrzeli również  policyjny radiowóz i  łódź patrolową.

Stróże prawa przypomnieli miłym gościom podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać, by być bezpiecznym. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbiciem swojej dłoni  . Dzieciom spodobała się  wizyta w opolskiej komendzie i wszyscy zgodnie zadeklarowali iż w przyszłości będą policjantami.

R.F.

Powrót na górę strony