Aktualności

Opole Lub.: Spotkanie z mieszkankami gm. Łaziska

Data publikacji 27.11.2014

W ramach programu „Bezpieczna Kobieta. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łaziskach policjanci przeprowadzili zajęcia z mieszkankami gminy tej gminy. Mundurowi wprowadzili uczestniczki spotkania w tematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego, mówiąc o związanych z nim zagrożeniach.

Wczoraj w Łaziskach odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Bezpieczna Kobieta” zorganizowanych przez opolskich policjantów   specjalnie dla grona kobiet z gminny Łaziska .W trakcie spotkania mundurowi  wprowadzili zgromadzonych w tematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego, mówiąc o zagrożeniach z nim związanych.  Policjanci podkreślili, jak ważną rolę odgrywa noszenie przez pieszych odblasków, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy po zmierzchu widoczność jest bardzo ograniczona.

Z kolei do osób, które  jeżdżą pojazdami, stróże prawa zaapelowali o rozważną bezpieczną jazdę. Mundurowi podkreślali zgubny wpływ spożywania alkoholu oraz skutki brawurowej jazdy. W trakcie spotkania wyświetlony został film pt: „Śmierć czai się na drodze” poruszający powyższą tematykę. Mundurowi odpowiadali na pytania zadawane przez uczestniczki dotyczące przepisów ruchu drogowego.

 R.F.

Powrót na górę strony