Aktualności

Biała Podl.: 61-letnia kobieta zginęła na przejściu dla pieszych.

Data publikacji 27.11.2014

Dzisiaj rano doszło do śmiertelnego wypadku w Międzyrzecu Podlaskim. W starciu z samochodem bez szans była 61-letnia kobieta, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Kierujący oplem mieszkaniec Białej Podlaskiej, który potracił pieszą, był trzeźwy.

Do wypadku doszło na ul. Brzeskiej, na wysokości cmentarza, kilkanaście minut po godzinie 6.00. Samochód osobowy marki Opel Corsa potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. Pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę karetki pogotowia, 61-letnia mieszkanka Miedzyrzeca Podlaskiego, zmarła.

Samochodem kierował 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia radzyńska prokuratura i policjanci z międzyrzeckiego komisariatu.

Policja podejmuje szereg działań mających na celu chronienie i edukację pieszych, którzy w starciu z pojazdami nie mają żadnych szans. W ramach prowadzonych regularnie „Akcji Pieszy” represjonowani są również kierowcy nieustępujący pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych. Zadbajmy o to, aby w świadomości kierowców utkwiło, że w rejonie przejść dla pieszych mają obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, a szczególnie po zmroku i przed świtem – tak jak w tym przypadku.

J.J.

Powrót na górę strony