Aktualności

Biała Podl: Przepustkę z zakładu karnego wykorzystał do popełnienia kolejnego przestępstwa.

Data publikacji 26.11.2014

W piątek na ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej skradziono samochód osobowy. Sprawca wykorzystał fakt, że w aucie pozostawiono kluczyki, jednak daleko nie odjechał. Kilka ulic dalej uderzył w ogrodzenie i porzucił auto. Policjanci szybko ustalili sprawcę przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna już przebywa w zakładzie karnym…

W nocy z piątku na sobotę  w ogrodzenie kościoła na ul. Długiej uderzył samochód marki Audi. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Kiedy okazało się, że auto zostało skradzione z  posesji na jednej z sąsiednich ulic, sprawą zajęli się Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca wykorzystał fakt, że właściciel samochodu zostawił w pojeździe kluczyki.

Kryminalni szybko ustalili sprawcę zaboru pojazdu i kolizji. Okazało się, że 21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej odbywa właśnie karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, a krótkotrwałego zaboru pojazdu dopuścił się przebywając na przepustce.

Mężczyzna powinien się liczyć z przedłużeniem wyroku. Za krótkotrwałe użycie pojazdu i porzucenie go w stanie uszkodzonym, kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

J.J.

Powrót na górę strony