Aktualności

Opole Lub.: Rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie

Data publikacji 26.11.2014

Na co należy zwracać uwagę, by nie zostać oszukanym podczas zakupów w internecie, jak należy się zachować, gdy ktoś obok potrzebuje pomocy, co grozi za posiadanie narkotyków i za jazdę samochodem bez uprawnień lub w stanie nietrzeźwości – o tym i o innych zagrożeniach czyhających na młodych ludzi rozmawiali wczoraj policjanci z uczniami Zespołu Szkół w Chodlu

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa,  o ich codziennych obowiązkach i odpowiedzialności za własne czyny. Poruszana między innymi była tematyka szkodliwości zażywania środków odurzających , palenia papierosów , spożywania alkoholu i czego należy unikać aby nie wpaść w konflikt z prawem lub nie stać się ofiarą przestępstwa . W trakcie spotkania młodzież obejrzała film pt” Śmierć czai się na drodze”.

Spotkania z  młodzieżą  z Chodla jest kontynuacją całej serii spotkań z uczniami szkół poświęconych powyższej tematyce w bieżącym roku szkolnym pt: „Być bezpiecznym””. Zajęcia miały także na celu pokazanie młodym ludziom, że mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy.

R.F.

 

Powrót na górę strony