Aktualności

Opole Lub.: Panie ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy .

Data publikacji 20.11.2014

Wczoraj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łaziskach odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu: „Bezpieczna Kobieta”. W trakcie spotkania ratownik medyczny Tomasz Górka z OSP w Opolu Lubelskim instruował panie jak zachować się w przypadku udziału w wypadku drogowym oraz jak prawidłowo i skutecznie udzielać pierwszej pomocy.

„Bezpieczna Kobieta” – pod tym hasłem odbyło się wczoraj w Łaziskach kolejne spotkanie w ramach zajęć zorganizowanych przez opolskich policjantów specjalnie dla grona kobiet z gminy Łaziska.  Uczestnicy z uwagą słuchali o tym, jak udzielić pomocy osobie, która brała udział w wypadku drogowym, o technikach wykonywania reanimacji oraz jak prawidłowo tamować krwawienia i opatrywać rany. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań oraz z zainteresowaniem obserwowali pokaz udzielania pierwszej pomocy, który na specjalnym fantomie prezentował prowadzący. Każdy mógł spróbować swoich sił i umiejętności ćwicząc na pozorującym ofiarę wypadku manekinie.

Uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że ratowanie to bardzo ciężka praca, ale jego umiejętność jest niezbędna w wielu życiowych sytuacjach.

Zorganizowane przez opolską Policję przedsięwzięcie: „Bezpieczna Kobieta” ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, kształtowania świadomości prawnej  wśród kobiet oraz nabycie przez nich umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

RF

Powrót na górę strony