Aktualności

Łęczna: "Tydzień życzliwości"

Data publikacji 19.11.2014

Łęczyńscy policjanci odwiedzili przedszkolaków i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łysołajach. Spotkanie z ponad 100 – osobową grupą dzieci odbyło się w ramach organizowanego w szkole "Tygodnia życzliwości". Policjanci omówili zasady bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, szkole, na podwórku. Poruszyli wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich. Opowiadali także o swojej służbie. Na koniec spotkania obdarowano najmłodszych uczestników elementami odblaskowymi.

       W ramach ,,Tygodnia życzliwości” zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Łysołajach łęczyńscy policjanci odwiedzili przedszkolaków i uczniów tej szkoły. Podczas prowadzonej prelekcji ze ,,starszymi” uczniami policjanci omawiali tematy dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich. Omówiono wybrane przepisy z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Rozmawiano o rodzajach agresji i przemocy szkolnej. Funkcjonariusze podawali przykłady najczęściej popełnianych negatywnych zachowań przez rówieśników zarówno w szkole jak i poza nią. Omawiali zasady bezpiecznych zachowań na drodze i wskazywali jak ważne dla zwiększenia bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

Z kolei najmłodszym uczestnikom spotkania przypomniano w jaki sposób zachować się gdy zaczepi nas obca osoba, a także jak zareagować gdy na drodze pojawi się agresywny pies. Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania podczas kontaktu z niebezpiecznym czworonogiem. Chętnie zaprezentowały pozycję, „żółwia”. Przypomniano również zasady zachowania podczas kontaktu z nieznajomymi. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na liczne pytania. Każde dziecko mogło przymierzyć policyjna czapkę.

Na zakończenie spotkania milusińskich obdarowano elementami odblaskowymi, które zostały przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. Natomiast dzieci wręczyły policjantkom piękne laurki.

 

Powrót na górę strony