Aktualności

Łęczna: Pół kilograma marihuany nie trafi na rynek.

Data publikacji 18.11.2014

Łęczyńscy kryminalni zatrzymali 48 – letniego mieszkańca gm. Milejów, który w miejscu swojego zamieszkania prowadził plantację marihuany. Policjanci ujawnili w pomieszczeniach piwnicznych rośliny konopi. Zabezpieczyli niemal pół kilograma marihuany, urządzenia do prowadzenia uprawy - lampy, wentylator, regulator temperatury, wagę elektroniczną. Dzisiaj 48-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. z wnioskiem o tymczasowy areszt.

       Z informacji posiadanych przez kryminalnych z łęczyńskiej komendy wynikało, że na terenie jednej z posesji w gm. Milejów prowadzona jest plantacja roślin konopi. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wczoraj funkcjonariusze ujawnili w specjalnie przygotowanych dwóch pomieszczeniach piwnicznych łącznie 22 rośliny konopi o wysokości do 30 cm., ponadto zabezpieczyli urządzenia do prowadzenia uprawy, takie jak lampy, wentylator, regulator temperatury, wagę elektroniczną.

      Ponadto policjanci zabezpieczyli niemal pół kilograma marihuany. Narkotyki ukryte były w szufladzie, garnku oraz  plastikowym wiadrze.

      Właścicielem plantacji okazał się 48 – letni mieszkaniec gm. Milejów. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili kryminalni, zatrzymany mężczyzna wyprodukowane narkotyki wprowadzał do obrotu. 48-latek usłyszy zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dodatkowo odpowie za kradzież prądu. Dzisiaj z wnioskiem o areszt zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie

M.K.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.65 MB)

Powrót na górę strony