Aktualności

Kraśnik: 10 zarzutów kradzieży dla 24-latki.

Data publikacji 17.11.2014

Policjanci z Kraśnika ustalili sprawczynię kradzieży portfeli z zawartością pieniędzy i dokumentów. Kobieta kradzieży dokonywała wykorzystując nieuwagę klientów placówek handlowych w Kraśniku. Została ustalona na podstawie zabezpieczonych materiałów video z monitoringów sklepowych. Kobieta przyznała się do dokonania 10 kradzieży.

Policjanci z Kraśnika od maja otrzymywali zawiadomienia o kradzieżach portfeli, które dokonywane były w placówkach handlowych na terenie miasta. W skradzionych portfelach znajdowały się poza pieniędzmi dokumenty oraz karty bankowe osób poszkodowanych. W sprawie tych kradzieży zabezpieczony został materiał dowodowy w postaci zapisów video z miejsc w których dokonywane było przestępstwa. Szczegółowa analiza materiałów pozwoliła na wytypowanie sprawcy. We wszystkich przypadkach na filmach było widać młodą kobietę.

Dzięki zgromadzonym materiałom udało się ustalić kim jest sprawca. Kobieta została rozpoznana i zatrzymana. Dwudziestoczteroletnia mieszkanka Kraśnika złożyła wyjaśnienia. Postawione zostały jej zarzutu dokonania 10 kradzieży. Przyznała się do zarzucanych jej czynów. Sprawa jest rozwojowa.

Z postawionych zarzutów kobieta poddała się dobrowolnie karze wskazanej przez prokuratora - 1,5 roku aresztu w zawieszeniu na cztery lata, grzywnie w wysokości 1000 zł oraz obowiązkowi naprawienia spowodowanych szkód.

JM

Powrót na górę strony