Aktualności

Kraśnik: Za usiłowanie kradzieży samochodu trafił do aresztu.

Data publikacji 17.11.2014

Policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży VW Golfa. W trakcie przeszukania, w mieszkaniu podejrzanego odnaleziono część narzędzia złamanego w trakcie próby kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego podania się karze. Najbliższe półtora roku może spędzić w więzieniu.

Kilka dni temu policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni o usiłowaniu kradzieży samochodu w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. O przestępstwie powiadomił właściciel golfa, który zauważył ślady włamania do samochodu.

Policjanci zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę i rozpoczęli typowanie podejrzanych. Dobre rozpoznanie, zgromadzone materiały operacyjne i sprawne wykonanie czynności na miejscu pozwoliło na szybkie ustalenie sprawcy włamania i usiłowania kradzieży samochodu.

W trakcie czynności wykrywczych policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku przeprowadzili przeszukanie u podejrzewanego 30 letniego mieszkańca Kraśnika. W jego mieszkaniu zostało odnaleziony dowód przestępstwa w postaci złamanego narzędzia, którym sprawca usiłował uruchomić pojazd. Druga część pozostała w stacyjce pojazdu i została zabezpieczona przez policjantów. W trakcie składania wyjaśnień 30-latek przyznał się do zarzucanego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Najbliższe półtora roku spędzi w areszcie.

JM

Powrót na górę strony