Aktualności

Opole Lub.: Przedszkolaki w opolskiej komendzie

Data publikacji 14.11.2014

Grupę 24 przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim gościł dzisiaj w swoim gabinecie komendant opolskiej jednostki - mł. insp. Krzysztof Oszust. Młodzi goście przez chwilę mogli pokierować jednostką z fotela szefa opolskich funkcjonariuszy.

W trakcie dzisiejszego spotkania,  oprócz wizyty w gabinecie komendanta, przedszkolaki   mogły zapoznać się z pracą opolskich policjantów. Zobaczyły, na czym polega służba na stanowisku kierowania  oraz sprawdziły, jak działa urządzenie do badania stanu trzeźwości. Przedszkolaki  ponadto zwiedziły pokój technika kryminalistyki, gdzie z chęcią podały się daktyloskopii.  Młodzi goście obejrzeli również  policyjny radiowóz i  łódź patrolową.

Stróże prawa przypomnieli miłym gościom podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać, by być bezpiecznym. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbiciem swojej dłoni  oraz kolorowanki z numerami alarmowymi. Przedszkolakom spodobała się dzisiejsza wizyta w opolskiej komendzie.

R.F.

Powrót na górę strony