Aktualności

Łęczna: Z wizytą w przedszkolu.

Data publikacji 07.11.2014

Jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola? Jaką postawę przyjąć, gdy zaatakuje pies? Jak zachować się, gdy zaczepi nas osoba obca? - Na te i inne pytania odpowiadali łęczyńscy policjanci podczas spotkania z 50 – osobową grupą dzieci z Przedszkola w Puchaczowie. Policjanci opowiadali o swojej pracy, a na koniec spotkania odbył się pokaz policyjnego radiowozu.

Wczoraj łęczyńscy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola w Puchaczowie. Podczas spotkania z ponad 50 – osobową grupą dzieci mundurowi omawiali zasady bezpiecznych zachowań. Opowiadali dzieciom o zagrożeniach na drodze, nie zapominając jednocześnie o licznych przestrogach przed czyhającymi na milusińskich niebezpieczeństwami. Policjanci przypomnieli numery telefonów alarmowych oraz wytłumaczyli w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Ponadto mundurowi wskazywali przedszkolakom zasady postępowania z obcymi i jak uchronić się przed atakiem psa. Przećwiczono z dziećmi postawę „żółwia”, która pozwala zminimalizować skutki ataku agresywnego czworonoga. Policjanci przypomnieli dzieciom również o elementach odblaskowych, które zapewniają lepszą widoczność a przez to większe bezpieczeństwo na drodze. Następnie każdy przedszkolak otrzymał elementy odblaskowe.

Policjanci opowiadali o swojej pracy, a dzieci tradycyjnie przymierzały policyjne czapki. Największą frajdą dla przedszkolaków okazała się prezentacja policyjnego radiowozu. Każde dziecko wsiadało za kierownicę pojazdu i pozowało do zdjęć.

MK

Powrót na górę strony