Aktualności

Łęczna: Zatrzymani sprawcy pobicia

Data publikacji 03.11.2014

Łęczyńscy policjanci zatrzymali trzech sprawców pobicia, do którego doszło w sobotę w gm. Cyców. Młodzi mężczyźni wtargnęli na jedną z posesji, po czym pobili znajdujących się tam dwóch młodych mężczyzn. Zatrzymani to mieszkańcy gm. Cyców w wieku 17, 20 i 21 lat. Wczoraj usłyszeli zarzut pobicia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20.00. W odwiedziny do znajomych   w gminie Cyców przyjechał 24 – letni mieszkaniec Chełma oraz 31 – letni mieszkaniec gm. Wierzbica. W pewnej chwili na posesję wtargnęła grupa kilku mężczyzn, którzy weszli do domu. Trzech z nich zaatakowało przebywającego w odwiedzinach 24 – latka oraz jego 31 – letniego kolegę. Uderzali ich pięściami i kopali po całym ciele. Następnie napastnicy zaczęli uciekać.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 21 – letni mieszkaniec gm. Cyców. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W wyniku pobicia poszkodowani doznali obrażeń twarzy.

Następnego dnia rano policjanci do tej sprawy zatrzymali dwóch pozostałych mężczyzn. To również mieszkańcy gm. Cyców w wieku 17 i 20 lat. Wszyscy zatrzymani wczoraj usłyszeli zarzut pobicia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

A.K.


 

Powrót na górę strony