Lublin: Zaufała i straciła drogocenne klasery. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Zaufała i straciła drogocenne klasery.

Data publikacji 30.10.2014

Policjanci z VII komisariatu ustalili i zatrzymali 19-latka, który odpowie za kradzież numizmatów. Mężczyzna wykorzystując zaufanie jakim obdarzyła go pasierbica pokrzywdzonego, ukradł z mieszkania warte 16 tys. zł znaczki i monety kolekcjonerskie. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 19-latek usłyszał zarzuty. Funkcjonariusze wnioskują o tymczasowy areszt dal zatrzymanego.

W minioną niedzielę do VII komisariatu Policji w Lublinie zgłosił się mieszkaniec Lublina. Mężczyzna złożył zawiadomienie o kradzieży wartościowych numizmatów. Znaczki i monety kolekcjonerskie trzymał we własnym domu i nikt postronny nie miał do nich dostępu. Pokrzywdzony nie był w stanie określić okoliczności w jakich utracił numizmaty. Wartość skradzionych klaserów wycenił na kwotę 16 tys. złotych.

Kryminalni z VII komisariatu przesłuchali domowników oraz osoby które mogły mieć wiedzę w sprawie. Z zeznań pasierbicy pokrzywdzonego wynikało, że kilka tygodni temu odwiedzał ją pewien mężczyzna o imieniu Grzegorz. Nie znała niestety jego bliższych danych. 17-latka, przekonana była jednak, że jej znajomy nie mógł dokonać tej kradzieży.

Mimo zapewnień policjanci zbadali również ten wątek. Operacyjni ustalili jakim samochodem przyjeżdżał do dziewczyny. Dzięki temu dotarli do 19-latka. W trakcie czynności z zatrzymanym funkcjonariusze ustalili, że to on dopuścił się kradzieży. Wykorzystując zaufanie i nieuwagę 17-latki, niepostrzeżenie ukradł 16 klaserów z drogocennymi numizmatami. Okazało się, że większość drogocennych przedmiotów sprzedał za kwotę 8 tys. złotych. Kryminalni już odzyskali większość klaserów.

19-latek usłyszał już zarzuty. Policjanci wnioskują dziś o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KG