Aktualności

Puławy: Zawiadomił pogotowie do pijanej ciężarnej. Następnego dnia urodziła dziecko.

Data publikacji 27.10.2014

2,7 promila alkoholu w organizmie miała 34-latka, która będąc w 9 miesiącu ciąży bawiła się w sobotę na „zakrapianej” imprezie. Przeprowadzający w tym mieszkaniu kontrolę dzielnicowy powiadomił pogotowie obawiając się o zdrowie kobiety. Ta jednak uciekła ze szpitala, lecz dzięki nieustępliwości policjanta ponownie tam trafiła. Następnego dnia 34-latka urodziła dziecko. Policjanci będą sprawdzać, czy 34 latka swoim zachowaniem nie spowodowała bezpośredniego niebezpieczeństwa narażenia na utratę zdrowia bądź życia nowonarodzonego dziecka. Sprawa zostanie jednocześnie skierowana do sądu rodzinnego.

W sobotę po południu puławski dzielnicowy przeprowadził kontrolę mieszkania w którym wcześniej dochodziło do „zakrapianych imprez”. Wśród uczestników imprezy była 34 latka w widocznej ciąży, mieszkanka gm. Puławy. Kobieta przyznała policjantom, że jest w 9 miesiącu ciąży i bardzo dobrze się czuje.

Obawiając się o zdrowie kobiety i jej nienarodzonego dziecka policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło kobietę do szpitala.  Ta jednak ze szpitala uciekła. Jeszcze tego samego wieczoru ponownie dzielnicowy odwiedził mieszkanie, w którym przebywała 34 latka. Ciężarna jeszcze raz została przewieziona do szpitala. W niedzielę kobieta urodziła chłopczyka.
 

Policjanci będą sprawdzać, czy 34 latka swoim zachowaniem nie spowodowała bezpośredniego niebezpieczeństwa narażenia na utratę zdrowia bądź życia dziecka. Sprawa zostanie jednocześnie skierowana do sądu rodzinnego.


M.K.

Powrót na górę strony